Posadzki - Blog
Blog: Posadzki
Żywica i mikrocement - zestawiamy różnice  i podobieństwa!
10 lipiec 2022
Żywica i mikrocement - zestawiamy różnice i podobieństwa!
Posadzki żywiczne poliuretanowe i posadzki z mikrocementu to w tym momencie zdecydowanie najcześciej wybierane przez naszych klientów rozwiązania. Z naszej perspektywy ten trend jest całkowicie uzasadniony - są to najnowocześniejsze technologicznie produkty o najwyższej jakości, które w dodatku są bardzo przyjazne w użytkowaniu i atrakcyjne wizualnie. Ale czym te rozwiązanie różnią się od siebie i jakie są ich podobieństwa? By podjąć dobrą decyzję i wybrać taką posadzkę, która spełni nasze oczekiwania, warto mieć tę wiedzę, bowiem dla jednych osób lepszym wyborem będzie żywica, a dla innych mikrocement. Ten artykuł poświęcamy właśnie porównaniu obu produktów.
Rzemiosło artystyczne w Twoim domu -  dowiedz się więcej o możliwościach mikrocementu
21 czerwiec 2022
Rzemiosło artystyczne w Twoim domu - dowiedz się więcej o możliwościach mikrocementu
Mikrocement - w Polsce jeszcze stosunkowo nowe rozwiązanie - w krajach europy zachodniej od wielu lat stosowany jest jako wykończenie posadzek i stanowi doskonałą alternatywę dla typowych płytek ceramicznych, drewna czy paneli. Co jednak z naszej perspektywy w mikrocemencie najciekawsze, to fakt, iż może być on elementem niepowtarzalnego rzemiosła artystycznego we wnętrzach Waszych domów. I właśnie tego typu możliwościom jakie daje mikrocement chcemy poświęcić ten artykuł.
Ekologiczność posadzek żywicznych - rozwiewamy wszelkie wątpliwości!
15 luty 2022
Ekologiczność posadzek żywicznych - rozwiewamy wszelkie wątpliwości!
Ekologiczność posadzek żywicznych to ich duży atut, ale wielu osobom ciągle brakuje wiedzy na ten temat i kwestia ta potrafi budzić obawy. Być może część osób nie znalazła rzetelnego źródła informacji, dlatego postanowiliśmy stworzyć fachowy tekst, który pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości związane z tym zagadnieniem. Zachęcamy do lektury!
Posadzki z mikrocementu - ekskluzywne i nowoczesne posadzki do domu
27 wrzesień 2021
Posadzki z mikrocementu - ekskluzywne i nowoczesne posadzki do domu
Wprowadzenie do naszej oferty posadzek z mikrocementu planowaliśmy już od wielu miesięcy. Ten czas upłynął na testowaniu rozwiązań i produktów w poszukiwaniu możliwie najwyższej jakości. Dziś z pełnym przekonaniem możemy napisać, że tak samo jak w przypadku posadzek żywicznych, oferujemy posadzki z mikrocementu w najwyższej jakości tworzywa i wykończenia. Posadzki, które sprostają wszelkim oczekiwaniom naszych klientów. Pora przedstawić je trochę dokładniej.
Nowoczesne posadzki żywiczne do domu - innowacyjne podłogi do mieszkania
06 listopad 2020
Nowoczesne posadzki żywiczne do domu - innowacyjne podłogi do mieszkania
Posadzki żywiczne to nowoczesne rozwiązanie pod wieloma względami. Prześledźmy dziś jak ta nowoczesność wygląda w praktyce.
Dobra i piękna – posadzka żywiczna MasterTop 1327
25 październik 2019
Dobra i piękna – posadzka żywiczna MasterTop 1327
Zastanawialiśmy się ostatnio, w jaki sposób poprzez nasz blog możemy jeszcze przybliżyć Wam tematykę posadzek żywicznych. Uznaliśmy, że dobrym rozwiązaniem będzie prezentacja wszystkich naszych systemów posadzkowych – opisanie ich specyfiki, miejsc zastosowań oraz korzyści jakie się z tym wiążą. Na dobry początek MasterTop 1327.
Epoksydowa vs poliuretanowa – rywalizacja posadzek nareszcie zakończona!
08 lipiec 2019
Epoksydowa vs poliuretanowa – rywalizacja posadzek nareszcie zakończona!
Na naszym blogu kontynuujemy misję przedstawiania i wyjaśniania Wam najważniejszych zagadnień związanych z posadzkami żywicznymi. Dzisiaj jedna z najbardziej podstawowych kwestii, która, jak się okazuje, wcale nie jest tak oczywista, a czasem budzi wręcz mnóstwo nieporozumień. Chodzi o różnice między posadzkami epoksydowymi i poliuretanowymi. Jakie są zalety oraz wady jednej i drugiej? Która sprawdzi się lepiej w domu, a która w fabryce? Odpowiedzi na te ważne pytania znajdziecie w tym artykule. Przyjemnej lektury
Ogranicza nas tylko wyobraźnia – posadzki z żywicy bezbarwnej
04 marzec 2019
Ogranicza nas tylko wyobraźnia – posadzki z żywicy bezbarwnej
O zaletach posadzki z żywicy bezbarwnej wspominaliśmy już w artykule zapowiadającym trendy na rok 2018. Rok później posadzki te cieszą się jeszcze większym zainteresowaniem i zupełnie nas to nie dziwi. To na wskroś nowoczesne rozwiązanie, daje wręcz nieograniczone możliwości zastosowań, dzięki któremu powstają niepowtarzalne i różnorodne wzory. O tych właśnie możliwościach chcemy Wam dziś napisać trochę więcej.
Ucrete – posadzki do zadań specjalnych
29 styczeń 2019
Ucrete – posadzki do zadań specjalnych
Zastosowania posadzek żywicznych w obiektach przemysłowych od lat uznajemy za naszą specjalność. Jest to znakomite rozwiązanie m.in. ze względu na ich trwałość, odporność na uszkodzenia i łatwość w utrzymaniu w czystości. Posadzki przemysłowe wymagają unikalnej technologii i materiałów najwyższej jakości. Chcemy Wam dziś przybliżyć specyfikę posadzek wykonanych w systemie Ucrete – uznawanych za najtrwalsze posadzki na świecie.
Posadzki żywiczne – fakty i mity
27 styczeń 2018
Posadzki żywiczne – fakty i mity
Czy posadzka żywiczna odbarwia się od promieni słonecznych? Czy posadzka ta się rysuje, i czy nadaje się na ogrzewanie podłogowe? Czy rozlany przez dziecko atrament, może odbarwić posadzkę? te i wiele innych pytań, skłoniło mnie do przybliżenia tematu podłóg żywicznych.
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.