Blog

Blog

Rzemiosło artystyczne w Twoim domu – dowiedz się więcej o możliwościach mikrocementu

Mikrocement – w Polsce jeszcze stosunkowo nowe rozwiązanie – w krajach Europy zachodniej od wielu lat stosowany jest jako wykończenie posadzek i stanowi doskonałą alternatywę dla typowych płytek ceramicznych, drewna czy paneli. Co jednak z naszej perspektywy w mikrocemencie najciekawsze, to fakt, iż może być on elementem niepowtarzalnego rzemiosła artystycznego we wnętrzach Waszych domów. I właśnie tego typu możliwościom jakie daje mikrocement chcemy poświęcić ten artykuł. 

BPz8ofbY i m g 1567 scaled 1
Rzemiosło artystyczne w Twoim domu - dowiedz się więcej o możliwościach mikrocementu 4

Zacznijmy od kilku wprowadzających informacji, bo jeszcze nie wszyscy wiedzą, że mikrocement to mieszkanka specjalnych cementów i żywic. Rosnąca popularność tego rozwiązania jest spowodowana wyjątkowym łączeniem walorów technicznych i wizualnych. Mikrocement jest bardzo odporny na uszkodzenia, łatwo się odnawia, jest odporny na wilgoć i wysoką temperaturę. Jest też łatwy w codziennym utrzymaniu i przyjazny dla domowników i środowiska. 

No dobrze, tak prezentują się techniczne zalety mikrocementu w pigułce, ale jak to jest z jego estetycznymi atutami?

Możliwości jakie daje rzemiosło artystyczne

Przede wszystkim daje on twórcom i projektantom ogromne pole do działania i możliwość dopasowania odpowiedniej struktury, tekstury i koloru do stylu aranżowanej przestrzeni i upodobań klientów. Dzięki temu ten rodzaj posadzek doskonale współgra nie tylko z industrialnym stylem wnętrza, ale też z wieloma innymi np. w mieszkaniu można uzyskać minimalistyczne efekty, jak i wielobarwne mozaiki. Wszystko zależy od gustu i życzeń klientów. Efekt końcowy może sprawić, że podłoga będzie nie tylko elementem wykończenia wnętrza, ale też, dzięki swojej wyjątkowej formie, jego interesującą i atrakcyjną częścią. 

Te zalety powinny być szczególnie ważne dla osób, które są już znudzone wnętrzem swojego mieszkania i szukają nowych i niepowtarzalnych rozwiązań aranżacyjnych. Trzeba sobie bowiem zdawać sprawę, że mikrocement to swego rodzaju rzemiosło artystyczne i to jaki efekt osiągniemy zależy w dużej mierze od tego w jaki sposób twórcy zinterpretują ten produkt, a każdy ma trochę inne sposoby na jego wykonanie. To bardzo ciekawy aspekt mikrocementu stanowiący o wyjątkowości tego rozwiązania.

idtYiVHs i m g 2053 scaled 1
Rzemiosło artystyczne w Twoim domu - dowiedz się więcej o możliwościach mikrocementu 5

Tekstury

Tekstury mikrocementu nawiązują do betonu, kamienia lub jednobarwnej powierzchni, ale tak jak wspomnieliśmy, o niepwtarzalnym wyglądzie podłogi w dużej mierze decydują klienci i twórcy mogąc niejako odbić w niej swoje gusta i wrażliwość estetyczną. To klient decyduje czy lepiej odnajduje się w chłodniejszym, bardziej minimalistycznym wnętrzu, czy jednak w trochę cieplejszym i bardziej śródziemnomorskim.

Kolory

Nie tylko tekstura daje ogromne możliwości, ale także różnorodność kolorów i efektów jakie można uzyskać łącząc je i mieszając. Mikrocementy Resistone oferują szeroką gamę wyjątkowych kolorów – zarówno tych podstawowych i popularnych, najczęściej stosowanych przez projektantów odcieni w naturalnym eleganckim charakterze, jak i kolory przygotowane specjalnie dla Ciebie, których nie możesz odnaleźć w powszechnie znanych paletach kolorystycznych. Inspiracją do nich może być na przykład próbka materiału.

EXECfbzt i m g 0922 scaled 1
Rzemiosło artystyczne w Twoim domu - dowiedz się więcej o możliwościach mikrocementu 6

Baza do różnorodnych aranżacji wnętrza

Możliwości kreacji niech nie przesłonią nam jednak jeszcze jednej, często kluczowej zalety posadzek z mikrocementu, czyli tego, że mogą być znakomitą neutralną bazą pod ciekawe aranżacje wnętrz z charakterystycznymi meblami i detalami. Mikrocement idealnie wpisuje się w styl loftowy i świetnie sprawdzi się, kiedy planujemy wykończyć nasze wnętrze połączeniem różnorodnych materiałów. Jego uniwersalny charakter pozwala na zestawianie go z najczęściej wykorzystywanymi w projektowaniu surowcami, m.in. szkłem oraz drewnem. Uzyskany w ten sposób kontrast sprawia, że wnętrze nabiera nowoczesnego i wyjątkowego charakteru.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Resistone.pl

Udostępnij artykuł:

Ostatnie posty

Mikrocement salon inspiracje

Mikrocement i wyjątkowy salon – inspiracje, które Was zachwycą

Salon to serce każdego domu, miejsce spotkań, relaksu i spędzania czasu w gronie najbliższych. Warto zadbać o jego wyjątkowy wygląd, ...
CZYTAJ DALEJ
Łazienka z mikrocementem - Beżowe podłogi i nowoczesna wanna z drewnianym wykończeniem.

Mikrocement łazienka: inspiracje dla nowoczesnych łazienek

Łazienka to jedno z tych miejsc w naszym domu, które służy nie tylko praktycznym celom, ale także może stać się ...
CZYTAJ DALEJ
Mikrocement kolory - przestronne wnętrze domu z beżowym mikrocementem, prezentujące jasny i nowoczesny wystrój.

Mikrocement kolory – modne odcienie w nowoczesnej aranżacji wnętrz

Wybór kolorów ma ogromny wpływ na atmosferę, styl i ogólny wygląd pomieszczenia. Mikrocement należy do produktów wykończeniowych dostępnych w szerokiej ...
CZYTAJ DALEJ
Logo JAK Chemia
FORMULARZ KONTAKTOWY
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych oraz Rozporządzenia 2016/679. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Jakposadzki. Więcej informacji dot. ochrony danych osobowych znajdą Państwo w polityce prywatności. Klikając WYŚLIJ akceptujesz wszystkie powyższe warunki.