Blog

Blog

Rzemiosło artystyczne w Twoim domu – dowiedz się więcej o możliwościach mikrocementu

Mikrocement – w Polsce jeszcze stosunkowo nowe rozwiązanie – w krajach Europy zachodniej od wielu lat stosowany jest jako wykończenie posadzek i stanowi doskonałą alternatywę dla typowych płytek ceramicznych, drewna czy paneli. Co jednak z naszej perspektywy w mikrocemencie najciekawsze, to fakt, iż może być on elementem niepowtarzalnego rzemiosła artystycznego we wnętrzach Waszych domów. I właśnie tego typu możliwościom jakie daje mikrocement chcemy poświęcić ten artykuł. 

Zacznijmy od kilku wprowadzających informacji, bo jeszcze nie wszyscy wiedzą, że mikrocement to mieszkanka specjalnych cementów i żywic. Rosnąca popularność tego rozwiązania jest spowodowana wyjątkowym łączeniem walorów technicznych i wizualnych. Mikrocement jest bardzo odporny na uszkodzenia, łatwo się odnawia, jest odporny na wilgoć i wysoką temperaturę. Jest też łatwy w codziennym utrzymaniu i przyjazny dla domowników i środowiska. 

No dobrze, tak prezentują się techniczne zalety mikrocementu w pigułce, ale jak to jest z jego estetycznymi atutami?

Możliwości jakie daje rzemiosło artystyczne

Przede wszystkim daje on twórcom i projektantom ogromne pole do działania i możliwość dopasowania odpowiedniej struktury, tekstury i koloru do stylu aranżowanej przestrzeni i upodobań klientów. Dzięki temu ten rodzaj posadzek doskonale współgra nie tylko z industrialnym stylem wnętrza, ale też z wieloma innymi np. w mieszkaniu można uzyskać minimalistyczne efekty, jak i wielobarwne mozaiki. Wszystko zależy od gustu i życzeń klientów. Efekt końcowy może sprawić, że podłoga będzie nie tylko elementem wykończenia wnętrza, ale też, dzięki swojej wyjątkowej formie, jego interesującą i atrakcyjną częścią. 

Te zalety powinny być szczególnie ważne dla osób, które są już znudzone wnętrzem swojego mieszkania i szukają nowych i niepowtarzalnych rozwiązań aranżacyjnych. Trzeba sobie bowiem zdawać sprawę, że mikrocement to swego rodzaju rzemiosło artystyczne i to jaki efekt osiągniemy zależy w dużej mierze od tego w jaki sposób twórcy zinterpretują ten produkt, a każdy ma trochę inne sposoby na jego wykonanie. To bardzo ciekawy aspekt mikrocementu stanowiący o wyjątkowości tego rozwiązania.

Tekstury

Tekstury mikrocementu nawiązują do betonu, kamienia lub jednobarwnej powierzchni, ale tak jak wspomnieliśmy, o niepwtarzalnym wyglądzie podłogi w dużej mierze decydują klienci i twórcy mogąc niejako odbić w niej swoje gusta i wrażliwość estetyczną. To klient decyduje czy lepiej odnajduje się w chłodniejszym, bardziej minimalistycznym wnętrzu, czy jednak w trochę cieplejszym i bardziej śródziemnomorskim.

Kolory

Nie tylko tekstura daje ogromne możliwości, ale także różnorodność kolorów i efektów jakie można uzyskać łącząc je i mieszając. Mikrocementy Resistone oferują szeroką gamę wyjątkowych kolorów – zarówno tych podstawowych i popularnych, najczęściej stosowanych przez projektantów odcieni w naturalnym eleganckim charakterze, jak i kolory przygotowane specjalnie dla Ciebie, których nie możesz odnaleźć w powszechnie znanych paletach kolorystycznych. Inspiracją do nich może być na przykład próbka materiału.

Baza do różnorodnych aranżacji wnętrza

Możliwości kreacji niech nie przesłonią nam jednak jeszcze jednej, często kluczowej zalety posadzek z mikrocementu, czyli tego, że mogą być znakomitą neutralną bazą pod ciekawe aranżacje wnętrz z charakterystycznymi meblami i detalami. Mikrocement idealnie wpisuje się w styl loftowy i świetnie sprawdzi się, kiedy planujemy wykończyć nasze wnętrze połączeniem różnorodnych materiałów. Jego uniwersalny charakter pozwala na zestawianie go z najczęściej wykorzystywanymi w projektowaniu surowcami, m.in. szkłem oraz drewnem. Uzyskany w ten sposób kontrast sprawia, że wnętrze nabiera nowoczesnego i wyjątkowego charakteru.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Resistone.pl

Udostępnij artykuł:

Ostatnie posty

“Chata w Szczyrku”, czyli inwestycja pod wynajem z posadzkami, ścianami i schodami z żywicy poliuretanowej w systemie MasterTop

Szczyrk to turystyczna miejscowość w południowej Polsce, która zimą przyciąga wielbicieli nart, a latem zaś amatorów górskich trekkingów. To właśnie …

CZYTAJ DALEJ

Jak dbać o mikrocement – wskazówki na temat użytkowania, pielęgnacji i czyszczenia mikrocementu Resistone

Mikrocement stał się w ostatnim czasie jednym z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych materiałów w aranżacji wnętrz. Zaletą mikrocementu jest łatwość …

CZYTAJ DALEJ

Mokre powierzchnie i mikrocement – łazienka w Twoim domu wymyślona na nowo!

Zastosowanie mikrocementu w łazience staje się coraz bardziej popularne, ponieważ klienci nawet we wnętrzach pozornie użytkowych, jakim mogą wydawać się …

CZYTAJ DALEJ
FORMULARZ KONTAKTOWY
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych oraz Rozporządzenia 2016/679. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Jakposadzki. Więcej informacji dot. ochrony danych osobowych znajdą Państwo w polityce prywatności. Klikając WYŚLIJ akceptujesz wszystkie powyższe warunki.