Blog

Blog

Ekologiczność posadzek żywicznych – rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

Ekologiczność posadzek żywicznych to ich duży atut, ale wielu osobom ciągle brakuje wiedzy na ten temat i kwestia ta potrafi budzić obawy. Być może część osób nie znalazła rzetelnego źródła informacji, dlatego postanowiliśmy stworzyć fachowy tekst, który pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości związane z tym zagadnieniem. Zachęcamy do lektury!  

Topowe produkty gwarancją jakości i ekologiczności

Zacznijmy od tego, że jako wykonawca stosujemy w naszych realizacjach tylko i wyłącznie produkty najwyższej jakości od topowego i sprawdzonego producenta – marki Master Builders Solutions. Wszystkie produkty Master Builders Solutions, by zostać dopuszczone do sprzedaży muszę przejść szereg drobiazgowych testów, by otrzymać wszystkie wymagane przez światowe organizacje certyfikaty. Już sam ten fakt sprawia, że możemy być spokojni o ich jakość i brak negatywnego efektu na środowisko. O jakich certyfikatach mowa? Oddajmy głos firmie Master Builders Solutions:

W naszym podejściu do rozwoju wytwarzania produkcji zrównoważonej i rozwiązań dla klienta, informujemy, że nasze systemy podłogowe MasterTop posiadają certyfikat Brytyjskiej Organizacji BRE (Buliding Research Estalishment) i otrzymały zielony wskaźnik przewodności A/A+, który oznacza najniższą klasyfikację wpływu na środowisko. Certyfikaty BRE pozwalają nam zademonstrować nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój i dają Ci przejrzystość i wszelkie wymagane informacje o naszych produktach dla zrównoważonego budownictwa.

Certyfikaty BRE można pobrać pod następującym linkiem: http://www.greenbooklive.com/

Zrównoważony rozwój

Dla marki takiej jak Master Builders Solutions, idea zrównoważonego rozwoju to kwestia absolutnie kluczowa i jest ona realizowana na wielu polach, gdzie wdrażane są cele zrównoważonego rozwoju ONZ. Producent jasno też deklaruje swoje zaangażowanie w realizację paryskiego porozumienia w sprawie ochrony klimatu. Przyjrzyjmy się kilku kwestiom trochę szczegółowiej.

Ochrona klimatu

Zmiana klimatu jest największym wyzwaniem naszych czasów, dlatego Master Builders Solutions dąży maksymalnego ograniczenia emisji CO2. Aby zrealizować ten cel, firma podnosi efektywność w zakresie wytwarzania i zużycia energii oraz zwiększa wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych, a także przyspiesza opracowywanie i wdrażanie nowych technologii produkcji chemikaliów bez emisji CO2.

Ochrona klimatu to także odpowiedzialność w łańcuchu dostaw, a także efektywne wykorzystywanie zasobów, co ułatwia zintegrowana sieć produkcyjna zorganizowana według koncepcji Verbund. Firma działa w sposób odpowiedzialny i chroni środowisko poprzez redukcję emisji i odpadów, wspierając ochronę funkcjonujących ekosystemów, takich jak lasy i oceany, na przykład poprzez zaangażowanie w prace Sojuszu na rzecz przeciwdziałania powstawaniu odpadów z tworzyw sztucznych (Alliance to End Plastic Waste). Kolejny aspekt to wprowadzanie zrównoważonego gospodarowanie wodą w zakładach produkcyjnych zlokalizowanych na terenach zagrożonych niedoborem wody oraz w zakładach działających według koncepcji Verbund.

Ochrona zdrowia

Obszar ten dotyczy zarówno ochrony zdrowia wykonawców posadzek, jak i użytkowników budynków. Posadzki żywiczne przyczyniają się do niej poprzez swój niski poziom emisji do atmosfery oraz niepowodowanie skażeń, również potwierdzone przez zewnętrznych ekspertów. Coraz lepiej zdajemy sobie sprawę ze znaczenia czystego powietrza. Emisje oddziałujące na jakość powietrza są kontrolowane przez liczne przepisy i normy. Żywice produkowane przez Master Builders Solutions charakteryzują się bardzo niskimi emisjami i spełniają wszystkie najsurowsze wymogi dotyczące tej kwestii obowiązujące dla systemów posadzek w Europie, w tym m.in. AgBB w Niemczech, M1 w Finlandii i Afsset we Francji. Żywice Master Builders Solutions uzyskują wyniki A+, czyli najlepszą francuską ocenę emisji. Pokazuje to, że systemy te są niesłychanie czystym produktem bez żadnych lotnych związków, które mogłyby skazić żywność lub oddziaływać na samopoczucie ludzi. W pomieszczeniach z naszymi posadzkami żywicznymi możecie zatem spokojnie oddychać i być pewni, że zostały one przetestowane w niezwykle drobiazgowy sposób. 

Podsumowanie

Marka Master Builders Solutions jest świadoma bardzo dużej odpowiedzialności za środowisko jakie ponosi będąc producent chemii budowlanej. Ta odpowiedzialność rozpoczyna się wraz z zakupem surowców od partnerów spełniających najsurowsze wymagania UE, poprzez produkcję, gdzie również stosowane są surowe badania bezpieczeństwa i jakości, kończąc na produkcie, który prezentuje najwyższy możliwy stopień ekologiczności. Firma inwestuje cały czas w badania dotyczące nowych produktów, na przykład opartych na zasobach odnawialnych, jak również poprawy i optymalizacji istniejących produktów, nie tylko pod względem ich jakości, lecz także ekologiczności. Praktycznie wszystkie te produkty są bezrozpuszczalnikowe, co czyni je łatwymi i przyjemnymi w użyciu. Mamy nadzieję, że artykuł ten dostarczył Wam sporej wiedzy w kwestii ekologiczności tworzonych przez nas posadzek żywicznych i rozwiał wiele wątpliwości, które do tej pory mieliście. 

Udostępnij artykuł:

Ostatnie posty

Mikrocement salon inspiracje

Mikrocement i wyjątkowy salon – inspiracje, które Was zachwycą

Salon to serce każdego domu, miejsce spotkań, relaksu i spędzania czasu w gronie najbliższych. Warto zadbać o jego wyjątkowy wygląd, ...
CZYTAJ DALEJ
Łazienka z mikrocementem - Beżowe podłogi i nowoczesna wanna z drewnianym wykończeniem.

Mikrocement łazienka: inspiracje dla nowoczesnych łazienek

Łazienka to jedno z tych miejsc w naszym domu, które służy nie tylko praktycznym celom, ale także może stać się ...
CZYTAJ DALEJ
Mikrocement kolory - przestronne wnętrze domu z beżowym mikrocementem, prezentujące jasny i nowoczesny wystrój.

Mikrocement kolory – modne odcienie w nowoczesnej aranżacji wnętrz

Wybór kolorów ma ogromny wpływ na atmosferę, styl i ogólny wygląd pomieszczenia. Mikrocement należy do produktów wykończeniowych dostępnych w szerokiej ...
CZYTAJ DALEJ
FORMULARZ KONTAKTOWY
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych oraz Rozporządzenia 2016/679. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Jakposadzki. Więcej informacji dot. ochrony danych osobowych znajdą Państwo w polityce prywatności. Klikając WYŚLIJ akceptujesz wszystkie powyższe warunki.