Blog

Blog

Dobra i piękna – posadzka żywiczna MasterTop 1327

Zastanawialiśmy się ostatnio, w jaki sposób poprzez nasz blog możemy jeszcze przybliżyć Wam tematykę posadzek żywicznych. Uznaliśmy, że dobrym rozwiązaniem będzie prezentacja wszystkich naszych systemów posadzkowych – opisanie ich specyfiki, miejsc zastosowań oraz korzyści jakie się z tym wiążą. Na dobry początek MasterTop 1327.

Komfort chodzenia i ograniczenie hałasu

Jeśli pragniecie, by poza atrakcyjnym wyglądem, podłoga zapewniała komfort chodzenia i minimalny poziom hałasu, to system MasterTop 1327 będzie najlepszym rozwiązaniem. Sprawdza się on nawet w miejscach o bardzo dużym natężeniu ruchu, dlatego tak często jest stosowany w szkołach, domach opieki, strefach odnowy biologicznej, a także biurach i sklepach. Ograniczenie hałasu, lepsza akustyka w pomieszczeniu, przyjemność chodzenia i pozytywny wpływ na zdrowie (zmniejsza nacisk na stawy) – to wszystko znacznie wpływa na spokój i dobre samopoczucie osób korzystających z podłogi.

Połączenie funkcjonalności i designu

Wspomniane wyżej zalety systemu MasterTop 1327 w żaden sposób nie ograniczają kreatywności w zakresie samego wzornictwa posadzki. Szeroka gama dostępnych kolorów pozwala projektantom tworzyć indywidualne wzory i puścić wodze fantazji. Efektem tych działań są często niepowtarzalne i efektowne podłogi. Podobnie jak w przypadku pozostałych systemów dekoracyjnych – w kwestii designu ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Ekonomia i ekologia

W zakresie sposobu użytkowania, system MasterTop 1327 posiada wszystkie zalety funkcjonalne pozostałych systemów – powierzchnie są płynnie połączone i bardzo łatwe do czyszczenia. Wykazują też dużą wytrzymałość mechaniczną i charakteryzują się długim okresem eksploatacji. Sam proces tworzenia posadzki jest szybki i wygodny, co przyspiesza postępy budowy i oszczędza w ten sposób czas i pieniądze.

Kwestie ekonomiczne są ważne, ale równie istotna jest odpowiedzialność środowiskowa. System MasterTop 1327 spełnia kryteria AgBB (niemieckiego Komitetu ds. Oceny Zdrowotnej Wyrobów Budowlanych). Oznacza to, że zostało zminimalizowane zanieczyszczenie powietrza wewnątrz pomieszczenia lotnymi związkami organicznymi, które mogłyby stanowić zagrożenie zdrowotne. Produkty, które stanowią podstawę MasterTop 1327 są pozbawione rozpuszczalników, powodują małe emisje, nie zawierają plastyfikatorów i zawierają dużą część surowców odnawialnych.

Aby w jakiś sposób usystematyzować informacje na temat poszczególnych systemów, postanowiliśmy zebrać je również w formie wygodnego podsumowania. Oto najważniejsze cechy, korzyści oraz najczęstsze miejsca zastosowań systemu MasterTop1327.

MASTERTOP 1327

Cechy systemu:

 • Małe emisje według AgBB
 • Ochrona przeciwpożarowa klasy Bfl-s1
 • Bezwonność
 • Ogranicza pionowe przenoszenie dźwięku o 15–18 dB
 • Nadaje się do ogrzewania podłogowego
 • Gładki lub antypoślizgowy
 • Odporny na ścieranie, nadaje się do mebli na kółkach
 • Długi okres eksploatacji (do 50 lat)

Korzyści:

 • Indywidualne wzornictwo i szeroka paleta kolorów
 • Przyjazny dla środowiska i zrównoważony
 • Doskonałe właściwości w zakresie chodzenia; zmniejsza nacisk na stawy, łagodzi ból pleców i nóg przy chodzeniu
 • Przyjemniejsza atmosfera dzięki ograniczeniu pionowego przenoszenia dźwięku i hałasu kroków
 • Absorbujący energię; ogranicza ryzyko obrażeń w razie upadku
 • Niezawodne użycie w pomieszczeniach o złożonych kształtach
 • Monolityczny; zapobiega wnikaniu wilgoci pod posadzkę i eliminuje zagrożenia higieniczne
 • Niskie koszty konserwacji dzięki łatwości czyszczenia płynnie połączonej powierzchni
 • Niskie koszty w cyklu życia

Najczęstsze miejsca zastosowań:

 • Przedszkola, Szkoły, Uniwersytety
 • Domy pobytu i opieki, ośrodki rehabilitacyjne i medyczne, szpitale
 • Urzędy i biurowce, sklepy, hotele, sale sportowe i strefy odnowy biologicznej

Udostępnij artykuł:

Ostatnie posty

Mikrocement salon inspiracje

Mikrocement i wyjątkowy salon – inspiracje, które Was zachwycą

Salon to serce każdego domu, miejsce spotkań, relaksu i spędzania czasu w gronie najbliższych. Warto zadbać o jego wyjątkowy wygląd, ...
CZYTAJ DALEJ
Łazienka z mikrocementem - Beżowe podłogi i nowoczesna wanna z drewnianym wykończeniem.

Mikrocement łazienka: inspiracje dla nowoczesnych łazienek

Łazienka to jedno z tych miejsc w naszym domu, które służy nie tylko praktycznym celom, ale także może stać się ...
CZYTAJ DALEJ
Mikrocement kolory - przestronne wnętrze domu z beżowym mikrocementem, prezentujące jasny i nowoczesny wystrój.

Mikrocement kolory – modne odcienie w nowoczesnej aranżacji wnętrz

Wybór kolorów ma ogromny wpływ na atmosferę, styl i ogólny wygląd pomieszczenia. Mikrocement należy do produktów wykończeniowych dostępnych w szerokiej ...
CZYTAJ DALEJ
FORMULARZ KONTAKTOWY
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych oraz Rozporządzenia 2016/679. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Jakposadzki. Więcej informacji dot. ochrony danych osobowych znajdą Państwo w polityce prywatności. Klikając WYŚLIJ akceptujesz wszystkie powyższe warunki.