Blog

Blog

Podłogi do biura wykonane z żywicy – pytanie nie brzmi „czy”, lecz „kiedy” znajdą się w Twoim biurze!

Podłogi do biura wykonane z żywicy – pytanie nie brzmi „czy”, lecz „kiedy” znajdą się w Twoim biurze! 4

Nowoczesne przestrzenie biurowe muszą dziś być nie tylko łatwe w utrzymaniu, ale też spełniać szereg innych wymagań, takich jak atrakcyjny wygląd, komfort użytkowania, a nawet pozytywny wpływ na motywację i produktywność pracowników. Nic więc dziwnego, że podłogi do biura wykonane z żywicy nie są już czymś ekskluzywnym, lecz dla większości przedsiębiorców stają się oczywistym standardem. Z tego artykułu dowiecie się, dlaczego są one obecnie najlepszym rozwiązaniem.

Wygląd ma znaczenie

Podłoga jest integralnym elementem wizerunku każdego pomieszczenia. Szczególnie w przypadku, gdy pierwsze wrażenie osób odwiedzających je ma kluczowe znaczenie. To pierwszy aspekt, w którym podłogi żywiczne nie mają sobie równych. Szeroka paleta dostępnych kolorów i różnorodne systemy posadzkowe sprawiają, że projektanci mają pełną swobodę i mogą stworzyć atrakcyjne i oryginalne wnętrza. Ozdobne posadzki z logiem firmy w recepcji, eleganckie jednokolorowe podłogi w sali konferencyjnej, minimalistyczne posadzki eksponujące betonowe podłoże, kontrastowe zestawienia kolorów – w zasadzie ogranicza nas tylko wyobraźnia. Trzeba pamiętać, że nowoczesne biuro to także ważny element budowania wizerunku firmy, a podłogi żywiczne dają w tym zakresie ogromne pole do popisu.

Podłogi do biura wykonane z żywicy, czyli gwarancja komfortu

Walory estetyczne to jednak nie wszystko. Coraz więcej przedsiębiorców zdaje sobie sprawę, jak ważne dla sukcesów firmy jest stworzenie komfortowego środowiska pracy. Przy projektowaniu wnętrz nowoczesnych biur standardem są dzisiaj np. strefy relaksu służące do spotkań, rozmów, czy po prostu odpoczynku. Komfort, większa integracja, pobudzanie kreatywności – to cele stawiane przed nowoczesnymi przestrzeniami biurowymi. Dzięki temu zwiększa się nie tylko identyfikacja pracowników z firmą, ale także poprawia się ich motywacja, koncentracja i produktywność. W tym kontekście odpowiednia podłogę w biurze można – z lekkim przymrużeniem oka – nazwać fundamentem sukcesu biznesowego. W jaki sposób właściwie dobrane podłogi żywiczne do biura wpływają na wspomnianą wcześniej koncentrację i produktywność? Otóż wykończenie posadzek zapewnia wysoki poziom komfortu użytkowania. Stosowane w biurach elastyczne posadzki poliuretanowe znacząco ograniczają hałas kroków, są antypoślizgowe i zapewniają duży komfort chodzenia. Elastyczność ma również pozytywny wpływ na zdrowie pracowników, szczególnie w przypadku pracy stojącej, gdzie ważne jest to, by nie obciążać stawów.

6VfrPJuv 2
Podłogi do biura wykonane z żywicy – pytanie nie brzmi „czy”, lecz „kiedy” znajdą się w Twoim biurze! 5

Nie zapominajmy o czynnikach ekonomicznych

O atrakcyjnym wyglądzie i komforcie już wspomnieliśmy. Jak zatem podłogi do biura wykonane z żywicy prezentują się pod względem ekonomicznym? Aby dokładnie ocenić koszty takiego systemu posadzkowego, należy uwzględnić nie tylko inwestycje początkowe, lecz także koszty czyszczenia, konserwacji, naprawy i okres eksploatacji. To jedyna metoda skutecznego porównywania różnych typów pokryć podłogowych. Przy takiej analizie opłacalność podłóg żywicznych jest bezsporna. Mało osób zdaje sobie sprawę, że zwykle 80 procent całkowitych kosztów pokrycia podłogi nie jest spowodowanych montażem, ale czyszczeniem i konserwacją. Jednorodne, bezspoinowe podłogi żywiczne są nie tylko trwałe i zapewniają wysoką jakość, ale są również bardzo łatwe do utrzymania i czyszczenia, co wiąże się z oszczędnością znacznych kosztów konserwacji.

Podłogi do biura z żywicy i ich ekologiczne atuty

To jednak nie koniec zalet. Podłogi żywiczne do biura można uznać za bardzo ekologiczne rozwiązanie. Otóż systemy posadzkowe muszą spełniać wymogi kryteriów AgBB (Komitetu ds. Oceny Zdrowotnej Wyrobów Budowlanych). Zostały w nich także zminimalizowane zagrożenia dla zdrowia powodowane przez lotne związki organiczne. Warto też zaznaczyć, że stosowane obecnie lakiery są antybakteryjne, wiec osoby z alergiami nie mają się o co martwić. Są one również zrównoważone począwszy od produkcji surowców poprzez wytwarzanie i nakładanie, aż do utylizacji.

0dfUvdyp 3
Podłogi do biura wykonane z żywicy – pytanie nie brzmi „czy”, lecz „kiedy” znajdą się w Twoim biurze! 6

Jeśli zbierzemy wszystkie te zalety, rosnąca popularność stosowania w biurach podłóg żywicznych nie może dziwić i zapowiada się, że będzie ciągle wzrastać. Pora przestać zastanawiać się, „czy” podłogi do biura wykonane z żywicy powinny się znaleźć w Twoim biurze. Właściwe pytanie brzmi – „kiedy”.

Udostępnij artykuł:

Ostatnie posty

Mikrocement salon inspiracje

Mikrocement i wyjątkowy salon – inspiracje, które Was zachwycą

Salon to serce każdego domu, miejsce spotkań, relaksu i spędzania czasu w gronie najbliższych. Warto zadbać o jego wyjątkowy wygląd, ...
CZYTAJ DALEJ
Łazienka z mikrocementem - Beżowe podłogi i nowoczesna wanna z drewnianym wykończeniem.

Mikrocement łazienka: inspiracje dla nowoczesnych łazienek

Łazienka to jedno z tych miejsc w naszym domu, które służy nie tylko praktycznym celom, ale także może stać się ...
CZYTAJ DALEJ
Mikrocement kolory - przestronne wnętrze domu z beżowym mikrocementem, prezentujące jasny i nowoczesny wystrój.

Mikrocement kolory – modne odcienie w nowoczesnej aranżacji wnętrz

Wybór kolorów ma ogromny wpływ na atmosferę, styl i ogólny wygląd pomieszczenia. Mikrocement należy do produktów wykończeniowych dostępnych w szerokiej ...
CZYTAJ DALEJ
Logo JAK Chemia
FORMULARZ KONTAKTOWY
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych oraz Rozporządzenia 2016/679. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Jakposadzki. Więcej informacji dot. ochrony danych osobowych znajdą Państwo w polityce prywatności. Klikając WYŚLIJ akceptujesz wszystkie powyższe warunki.