Blog

Blog

“Chata w Szczyrku”, czyli inwestycja pod wynajem z posadzkami, ścianami i schodami z żywicy poliuretanowej w systemie MasterTop

Szczyrk to turystyczna miejscowość w południowej Polsce, która zimą przyciąga wielbicieli nart, a latem zaś amatorów górskich trekkingów. To właśnie w Szczyrku, w grudniu 2022, została zakończona realizacja budynku przeznaczonego pod wynajem. O szczegółach tej inwestycji dowiecie się więcej m.in. z wypowiedzi inwestorów i architektów. Zapraszamy do przeczytania artykułu i obejrzenia specjalnego materiału video poświęconego tej realizacji!

DSC07333a

System MasterTop 1325 – idealne rozwiązanie w inwestycjach pod wynajem zarówno ze względów użytkowych, jak i estetycznych

Projekt budynku, którego bryła doskonale wkomponowuje się w zbocze górzystego terenu, został stworzony przez pracownię architektoniczną HIKO i jest świetnym przykładem wykorzystania nowoczesnych technologii w projektowaniu. W inwestycji zastosowano bardzo dużo żywicy poliuretanowej – na posadzce, ścianach i schodach. 

Architekt Paweł Hirsz opowiada, iż znał swoich klientów od wielu lat i otrzymał dowolność w wyborze rozwiązań i kolorów. Sam będąc użytkownikiem posadzek poliuretanowych i wykorzystując żywice w wielu projektach, wiedział, że sprawdzą się one doskonale w przestrzeni do wynajmu zarówno ze względów użytkowych, jak i estetycznych. 

System MasterTop 1325 wykorzystany na powierzchniach płaskich, to doskonały pomysł dla takich właśnie obiektów. Zapewnia on odporność na duże obciążenia użytkowe, na które narażone są tego rodzaju inwestycje. Zastosowanie żywicy daje komfort zarówno przyjeżdżającym rodzinom z dziećmi i zwierzętami oraz właścicielowi obiektu, ponieważ żywica jest bardzo prosta w czyszczeniu i co ważne – w całości nienasiąkliwa, dzięki czemu wszelkie powroty z wyjść w góry i na narty nie stanowią problemu. 

DSC07359

Zastosowanie systemów MasterTop we wszystkich pomieszczeniach, na schodach oraz ścianach

Łazienki w pomieszczeniach zostały wykonane w całości z żywicy poliuretanowej. Na ścianach został użyty system WS 100PU, który dzięki swoim właściwościom (m.in. nienasiąkliwość, zmywalność, ascetyczność) stanowi idealne rozwiązanie do tego rodzaju pomieszczeń. Inwestorka w salonie połączonym z kuchnią, zdecydowała się na wykonanie zarówno posadzek jak i ściany w tym samym kolorze RAL 7023. 

Budynek posiada duże przeszklenia. Zastosowanie posadzek poliuretanowych pozwoliło wydobyć bardzo wiele z malowniczego otoczenia domu i uczynić przyrodę (las, wzgórza, niebo) integralną częścią wnętrza. Inwestorka, Justyna Kalabis, wspomina, iż wybór posadzek z żywicy w zastosowanym kolorze RAL 7039 pozwolił także połączyć uroki natury z nowoczesnym i ciekawym stylem.

Niezwykle charakterystycznym elementem wnętrza są czerwone schody wykonane z poliuretanu, do których wykończenia użyto lakieru MasterTop TC 417W w kolorze RAL 3003. Nadają one pomieszczeniu charakteru i na pewno pozostaną na długo w pamięci gości “Chaty w Szczyrku”. W razie gdyby zdecydowano się w przyszłości zmienić kolor schodów, nie będzie to stanowiło problemu – zawsze można wybrać inny dowolny kolor z palety RAL.

DSC07348

Łatwość czyszczenia, odnawiania oraz możliwość zastosowania na ogrzewanie podłogowe

Żywica poliuretanowa jest bardzo trwała, ale przy tak intensywnym użytkowaniu jak w przypadku obiektów turystycznych, nawet ona z czasem może wymagać odnowienia. Wybór tego rozwiązania podłogowego był zatem spowodowany również tym, iż posadzki żywiczne można łatwo i w krótkim czasie “odświeżyć”, by znów wyglądały jak nowa. Posadzki żywiczne znakomicie nadają się również na ogrzewanie podłogowe, a to zostało zastosowane w całym domu. 

Inwestorka, Justyna Kalabis, tak podsumowuje argumenty stojące za decyzją o wyborze poliuretanu – “ogrzewanie podłogowe, szeroka gama barw, trwałość, łatwość odnowienia, nowoczesny design, łatwość utrzymania czystości, nasiąkliwość, szybkość realizacji, uniwersalność w wykończeniu, możliwość zastosowania w każdej przestrzeni i łączenia z innymi materiałami oraz neutralny charakter otrzymanego wnętrza.”  

DSC07365
“Chata w Szczyrku”, czyli inwestycja pod wynajem z posadzkami, ścianami i schodami z żywicy poliuretanowej w systemie MasterTop 5

Żywice zostały zastosowane w zasadzie na każdej kondygnacji budynku – od piwnicy aż po strych. Najniżej znajdują się niezwykłe czerwone schody prowadzące z sauny na parter. Na parterze posadzki poliuretanowe znajdziemy w kilku pokojach, w salonie połączonym z kuchnią (tutaj ściany z żywicy które zostały zagruntowane ) oraz w łazience (tutaj również wszystkie ściany pokryte żywicą). Na pierwszym piętrze wszystkie podłogi to posadzki poliuretanowe, jak i cała łazienka łącznie ze ścianami pokrytymi żywicą, wykończone one zostały lakierem MasterTop. Ostatnia kondygnacja to strych, gdzie cała posadzka została wykonana na płytach OSB. Inwestorom zależało na szybkim wykonaniu prac, by móc rozpocząć wynajmowanie domu. Całość prac zajęła dwa tygodnie, a łączne powierzchnie wykonane z żywicy poliuretanowej to 120 m2 posadzki, 40 m2 ścian oraz schody. 

Oto szczegółowa lista produktów MasterTop, jakie zostały użyte w tej inwestycji:

Posadzka

  1. Grunt – P 622
  2. Posadzka – BC 325N
  3. Lakier – TC 417W

Ściany

  1. Grunt – P 686W
  2. Lakier – TC 417W

Schody

  1. Grunt – P 622
  2. Posadzka – BC 375N
  3. Lakier – TC 417W

Udostępnij artykuł:

Ostatnie posty

Mikrocement salon inspiracje

Mikrocement i wyjątkowy salon – inspiracje, które Was zachwycą

Salon to serce każdego domu, miejsce spotkań, relaksu i spędzania czasu w gronie najbliższych. Warto zadbać o jego wyjątkowy wygląd, ...
CZYTAJ DALEJ
Łazienka z mikrocementem - Beżowe podłogi i nowoczesna wanna z drewnianym wykończeniem.

Mikrocement łazienka: inspiracje dla nowoczesnych łazienek

Łazienka to jedno z tych miejsc w naszym domu, które służy nie tylko praktycznym celom, ale także może stać się ...
CZYTAJ DALEJ
Mikrocement kolory - przestronne wnętrze domu z beżowym mikrocementem, prezentujące jasny i nowoczesny wystrój.

Mikrocement kolory – modne odcienie w nowoczesnej aranżacji wnętrz

Wybór kolorów ma ogromny wpływ na atmosferę, styl i ogólny wygląd pomieszczenia. Mikrocement należy do produktów wykończeniowych dostępnych w szerokiej ...
CZYTAJ DALEJ
Logo JAK Chemia
FORMULARZ KONTAKTOWY
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych oraz Rozporządzenia 2016/679. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Jakposadzki. Więcej informacji dot. ochrony danych osobowych znajdą Państwo w polityce prywatności. Klikając WYŚLIJ akceptujesz wszystkie powyższe warunki.