Mikrocement – w Polsce jeszcze stosunkowo nowe rozwiązanie – w krajach Europy zachodniej od wielu lat stosowany jest jako wykończenie posadzek i stanowi doskonałą alternatywę dla typowych płytek ceramicznych, drewna czy paneli. Co jednak z naszej perspektywy w mikrocemencie najciekawsze, to fakt, iż jest to niepowtarzalne rzemiosło artystyczne we wnętrzach Waszych domów. I właśnie tego typu możliwościom jakie daje mikrocement chcemy poświęcić ten artykuł.

Zacznijmy od kilku wprowadzających informacji, bo jeszcze nie wszyscy wiedzą, że mikrocement to mieszkanka specjalnych cementów i żywic. Rosnąca popularność tego rozwiązania jest spowodowana wyjątkowym łączeniem walorów technicznych i wizualnych. Mikrocement jest bardzo odporny na uszkodzenia, łatwo się odnawia, jest odporny na wilgoć i wysoką temperaturę. Jest też łatwy w codziennym utrzymaniu i przyjazny dla domowników i środowiska.
No dobrze, tak prezentują się techniczne zalety mikrocementu w pigułce, ale jak to jest z jego estetycznymi atutami?
Możliwości jakie daje rzemiosło artystyczne
Przede wszystkim daje on twórcom i projektantom ogromne pole do działania i możliwość dopasowania odpowiedniej struktury, tekstury i koloru do stylu aranżowanej przestrzeni i upodobań klientów. Dzięki temu ten rodzaj posadzek doskonale współgra nie tylko z industrialnym stylem wnętrza, ale też z wieloma innymi np. w mieszkaniu można uzyskać minimalistyczne efekty, jak i wielobarwne mozaiki. Wszystko zależy od gustu i życzeń klientów. Efekt końcowy może sprawić, że podłoga będzie nie tylko elementem wykończenia wnętrza, ale też, dzięki swojej wyjątkowej formie, jego interesującą i atrakcyjną częścią.
Te zalety powinny być szczególnie ważne dla osób, które są już znudzone wnętrzem swojego mieszkania i szukają nowych i niepowtarzalnych rozwiązań aranżacyjnych. Trzeba sobie bowiem zdawać sprawę, że mikrocement to swego rodzaju rzemiosło artystyczne i to jaki efekt osiągniemy zależy w dużej mierze od tego w jaki sposób twórcy zinterpretują ten produkt, a każdy ma trochę inne sposoby na jego wykonanie. To bardzo ciekawy aspekt mikrocementu stanowiący o wyjątkowości tego rozwiązania.

Tekstury
Tekstury mikrocementu nawiązują do betonu, kamienia lub jednobarwnej powierzchni, ale tak jak wspomnieliśmy, o niepwtarzalnym wyglądzie podłogi w dużej mierze decydują klienci i twórcy mogąc niejako odbić w niej swoje gusta i wrażliwość estetyczną. To klient decyduje czy lepiej odnajduje się w chłodniejszym, bardziej minimalistycznym wnętrzu, czy jednak w trochę cieplejszym i bardziej śródziemnomorskim.
Kolory
Nie tylko tekstura daje ogromne możliwości, ale także różnorodność kolorów i efektów jakie można uzyskać łącząc je i mieszając. Mikrocementy Resistone oferują szeroką gamę wyjątkowych kolorów – zarówno tych podstawowych i popularnych, najczęściej stosowanych przez projektantów odcieni w naturalnym eleganckim charakterze, jak i kolory przygotowane specjalnie dla Ciebie, których nie możesz odnaleźć w powszechnie znanych paletach kolorystycznych. Inspiracją do nich może być na przykład próbka materiału.

Baza do różnorodnych aranżacji wnętrza
Możliwości kreacji niech nie przesłonią nam jednak jeszcze jednej, często kluczowej zalety posadzek z mikrocementu, czyli tego, że mogą być znakomitą neutralną bazą pod ciekawe aranżacje wnętrz z charakterystycznymi meblami i detalami. Mikrocement idealnie wpisuje się w styl loftowy i świetnie sprawdzi się, kiedy planujemy wykończyć nasze wnętrze połączeniem różnorodnych materiałów. Jego uniwersalny charakter pozwala na zestawianie go z najczęściej wykorzystywanymi w projektowaniu surowcami, m.in. szkłem oraz drewnem. Uzyskany w ten sposób kontrast sprawia, że wnętrze nabiera nowoczesnego i wyjątkowego charakteru.
Zdjęcia dzięki uprzejmości Resistone.pl