Blog

Blog

Posadzki żywiczne – fakty i mity

Czy posadzka żywiczna odbarwia się od promieni słonecznych? Czy posadzka ta się rysuje, i czy nadaje się na ogrzewanie podłogowe? Czy rozlany przez dziecko atrament, może odbarwić posadzkę? te i wiele innych pytań, skłoniło mnie do przybliżenia tematu podłóg żywicznych.

Chociaż, żywica stosowana na posadzki z powodzeniem jest już bardzo długo, dopiero od niedawna, jest materiałem coraz częściej wykorzystywanym w budownictwie mieszkaniowym. Największy koncern chemiczny na świecie, firma BASF, dostrzegła szerzący się trend i wprowadziła na rynek produkty stricte dekoracyjne, dostosowane do wymagań klientów indywidualnych.


W związku z powyższym niewiele konkretnych danych można znaleźć na temat produktu. Informacje, które pojawiają się na stronach internetowych są bądź bardzo lakoniczne, bądź bardzo często mijają się z prawdą.


Jakimi cechami charakteryzuje się ten produkt, jakie są jego plusy i minusy (bo każdy produkt takowe posiada), jakie są jego możliwości? Wierzę, że ten artykuł chociaż w części pozwoli odpowiedzieć na te pytania i przybliżyć temat.

Rozwiejmy pierwszą wątpliwość. Posadzka z żywicy poliuretanowej jest produktem w 100% odpornym na działanie promieni UV. Nie starzeje się, nie odbarwia od promieni słonecznych, nie blaknie, nie żółknie. Z powodzeniem zatem możemy stosować żywicę nawet przy ogromnych przeszkleniach tak modnych i widowiskowych w obecnych czasach.


Jest odporna na wiele środków chemicznych, zniesie wiele szalonych pomysłów dzieciaków, które wprost uwielbiają bawić się na ciepłej w odbiorze podłodze. 100% nienasiąkliwość pozwala nam na zastosowanie jej w łazience: na podłodze, łącznie z brodzikiem, jak również na ścianach. Tym samym możemy spokojnie raz na zawsze wymazać z głowy obraz szorowania fug w płytkach.


Często padają pytania, czy żywica się rysuje? W codziennym, domowym użytkowaniu posadzki, wbrew pozorom nie jest to łatwo ją zarysować, idąc jednak w myśl, że nie ma rzeczy niezniszczalnych, absolutną jej przewagą jest możliwość ekspresowego odnowienia/przy tym zmiany koloru. Należy pamiętać, im lepiej będziemy o nią dbać, tym dłużej będzie nam służyć. A słowo „dłużej” jak ocenia producent firma BASF Polska Sp. z o.o. to bagatela około 50 lat! Co sprawia, że jest produktem wysoce ekologicznym.

Przeglądając strony internetowe, często napotykamy nieprawdziwe informacje dotyczące właściwości produktu. Wiele osób ma obawy, że produkt jest szkodliwy dla zdrowia, a zastosowany na ogrzewaniu podłogowym emituje toksyny. Żadna z tych informacji, oczywiście, nie jest prawdziwa.
A czy nasze zdrowie może zyskać na naszym wyborze posadzki? Owszem:

  • podłoga poliuretanowa jest elastyczna, odciąża nasze stawy
  • może być bakteriobójcza, co daje ogromy komfort życia alergikom
  • jest antystatyczna
  • tłumi odgłosy chodzenia

Nie bójmy się zatem stosować w naszych wnętrzach tego typu rozwiązań, a nasze stopy będą nam wdzięczne:)

Udostępnij artykuł:

Ostatnie posty

Mikrocement łazienka: inspiracje dla nowoczesnych łazienek

Łazienka to jedno z tych miejsc w naszym domu, które służy nie tylko praktycznym celom, ale także może stać się
CZYTAJ DALEJ

Mikrocement kolory – modne odcienie w nowoczesnej aranżacji wnętrz

Wybór kolorów ma ogromny wpływ na atmosferę, styl i ogólny wygląd pomieszczenia. Mikrocement należy do produktów wykończeniowych dostępnych w szerokiej
CZYTAJ DALEJ

Design wnętrza a mikrocement – schody jako centrum uwagi

Kiedy myślimy o projektowaniu wnętrza naszego domu, często skupiamy się na meblach, kolorach ścian, oświetleniu i dodatkach. Jednak nie warto
CZYTAJ DALEJ
FORMULARZ KONTAKTOWY
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych oraz Rozporządzenia 2016/679. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Jakposadzki. Więcej informacji dot. ochrony danych osobowych znajdą Państwo w polityce prywatności. Klikając WYŚLIJ akceptujesz wszystkie powyższe warunki.