Blog

Blog

Posadzki żywiczne – fakty i mity

Czy posadzki żywiczne odbarwiają się od promieni słonecznych? Czy posadzka żywiczna się rysuje, i czy nadaje się na ogrzewanie podłogowe? Czy rozlany przez dziecko atrament, może odbarwić posadzkę? Te i wiele innych pytań, skłoniło mnie do przybliżenia tematu podłóg żywicznych.

YFhuXNOD posadzki 1

Chociaż żywica poliuretanowa stosowana na posadzki z powodzeniem jest już bardzo długo, dopiero od niedawna stała się materiałem masowo wykorzystywanym w budownictwie mieszkaniowym. Największe koncerny dostrzegły szerzący się trend i wprowadziły na rynek produkty stricte dekoracyjne, dostosowane do wymagań klientów indywidualnych.

W związku z powyższym niewiele konkretnych danych można znaleźć na temat produktu. Informacje, które pojawiają się na stronach internetowych są bardzo lakoniczne, bądź bardzo często mijają się z prawdą.

Jakimi cechami charakteryzuje się ten produkt, jakie są jego plusy i minusy (bo każdy produkt takowe posiada), jakie są jego możliwości? Wierzę, że ten artykuł chociaż w części pozwoli odpowiedzieć na te pytania i przybliżyć temat.

FNtwErwZ 2

Posadzki żywiczne – odpowiadamy na podstawowe pytania

Rozwiejmy pierwszą wątpliwość. Posadzka z żywicy poliuretanowej jest produktem w 100% odpornym na działanie promieni UV. Nie starzeje się, nie odbarwia od promieni słonecznych, nie blaknie, nie żółknie. Z powodzeniem zatem możemy stosować żywicę nawet przy ogromnych przeszkleniach – tak modnych i widowiskowych w obecnych czasach.

Podłoga żywiczna jest odporna na wiele środków chemicznych, zniesie wiele szalonych pomysłów dzieciaków, które wprost uwielbiają bawić się na ciepłej w odbiorze podłodze. Pełna nienasiąkliwość pozwala nam także na zastosowanie jej w łazience – na podłodze, łącznie z brodzikiem – jak również na ścianach. Tym samym możemy spokojnie raz na zawsze wymazać z głowy obraz szorowania fug w płytkach.

Często padają pytania, czy żywica się rysuje? W codziennym, domowym użytkowaniu posadzki, wbrew pozorom nie jest łatwo ją zarysować, idąc jednak w myśl, że nie ma rzeczy niezniszczalnych, absolutną jej przewagą jest możliwość ekspresowego odnowienia oraz zmiany koloru. Należy pamiętać, iż im lepiej będziemy o nią dbać, tym dłużej będzie nam służyć. A słowo „dłużej” jak ocenia producent, to bagatela około 50 lat! Sprawia to także, że żywica jest produktem wysoce ekologicznym.

dMOp31m8 3

Przeglądając strony internetowe, często napotykamy nieprawdziwe informacje dotyczące właściwości produktu. Wiele osób ma obawy, że żywica poliuretanowa jest szkodliwa dla zdrowia, a zastosowana na ogrzewaniu podłogowym emituje toksyny. Żadna z tych informacji nie jest prawdziwa. A czy nasze zdrowie może zyskać na naszym wyborze posadzki? Owszem:

   • może być bakteriobójcza, co daje ogromy komfort życia alergikom

   • jest antystatyczna

   • tłumi odgłosy chodzenia

  Nie bójmy się zatem stosować w naszych wnętrzach tego typu rozwiązań, a nasze stopy będą nam wdzięczne. 

   

  Więcej artykułów na temat posadzek żywicznych znajdziesz na naszej stronie w zakładce blog. Zachęcamy również do bezpośredniego kontaktu poprzez formularz zamieszczony poniżej lub umówienia się z nami na spotkanie w showroomie

  Udostępnij artykuł:

  Ostatnie posty

  Mikrocement salon inspiracje

  Mikrocement i wyjątkowy salon – inspiracje, które Was zachwycą

  Salon to serce każdego domu, miejsce spotkań, relaksu i spędzania czasu w gronie najbliższych. Warto zadbać o jego wyjątkowy wygląd, ...
  CZYTAJ DALEJ
  Łazienka z mikrocementem - Beżowe podłogi i nowoczesna wanna z drewnianym wykończeniem.

  Mikrocement łazienka: inspiracje dla nowoczesnych łazienek

  Łazienka to jedno z tych miejsc w naszym domu, które służy nie tylko praktycznym celom, ale także może stać się ...
  CZYTAJ DALEJ
  Mikrocement kolory - przestronne wnętrze domu z beżowym mikrocementem, prezentujące jasny i nowoczesny wystrój.

  Mikrocement kolory – modne odcienie w nowoczesnej aranżacji wnętrz

  Wybór kolorów ma ogromny wpływ na atmosferę, styl i ogólny wygląd pomieszczenia. Mikrocement należy do produktów wykończeniowych dostępnych w szerokiej ...
  CZYTAJ DALEJ
  Logo JAK Chemia
  FORMULARZ KONTAKTOWY
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych oraz Rozporządzenia 2016/679. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Jakposadzki. Więcej informacji dot. ochrony danych osobowych znajdą Państwo w polityce prywatności. Klikając WYŚLIJ akceptujesz wszystkie powyższe warunki.