Posadzki żywiczne – fakty i mity | JakPosadzki
Blog

Posadzki żywiczne – fakty i mity

27 styczeń 2018
Autor: JakPosadzki
Kategoria: Posadzki 

Czy posadzka żywiczna odbarwia się od promieni słonecznych? Czy posadzka ta się rysuje, i czy nadaje się na ogrzewanie podłogowe? Czy rozlany przez dziecko atrament, może odbarwić posadzkę? te i wiele innych pytań, skłoniło mnie do przybliżenia tematu podłóg żywicznych.

Chociaż, żywica stosowana na posadzki z powodzeniem jest już bardzo długo, dopiero od niedawna, jest materiałem coraz częściej wykorzystywanym w budownictwie mieszkaniowym. Największy koncern chemiczny na świecie, firma BASF, dostrzegła szerzący się trend i wprowadziła na rynek produkty stricte dekoracyjne, dostosowane do wymagań klientów indywidualnych.
W związku z powyższym niewiele konkretnych danych można znaleźć na temat produktu. Informacje, które pojawiają się na stronach internetowych są bądź bardzo lakoniczne, bądź bardzo często mijają się z prawdą.
Jakimi cechami charakteryzuje się ten produkt, jakie są jego plusy i minusy (bo każdy produkt takowe posiada), jakie są jego możliwości? Wierzę, że ten artykuł chociaż w części pozwoli odpowiedzieć na te pytania i przybliżyć temat.

Rozwiejmy pierwszą wątpliwość. Posadzka z żywicy poliuretanowej jest produktem w 100% odpornym na działanie promieni UV. Nie starzeje się, nie odbarwia od promieni słonecznych, nie blaknie, nie żółknie. Z powodzeniem zatem możemy stosować żywicę nawet przy ogromnych przeszkleniach tak modnych i widowiskowych w obecnych czasach.


Jest odporna na wiele środków chemicznych, zniesie wiele szalonych pomysłów dzieciaków, które wprost uwielbiają bawić się na ciepłej w odbiorze podłodze. 100% nienasiąkliwość pozwala nam na zastosowanie jej w łazience: na podłodze, łącznie z brodzikiem, jak również na ścianach. Tym samym możemy spokojnie raz na zawsze wymazać z głowy obraz szorowania fug w płytkach.


Często padają pytania, czy żywica się rysuje? W codziennym, domowym użytkowaniu posadzki, wbrew pozorom nie jest to łatwo ją zarysować, idąc jednak w myśl, że nie ma rzeczy niezniszczalnych, absolutną jej przewagą jest możliwość ekspresowego odnowienia/przy tym zmiany koloru. Należy pamiętać, im lepiej będziemy o nią dbać, tym dłużej będzie nam służyć. A słowo „dłużej” jak ocenia producent firma BASF Polska Sp. z o.o. to bagatela około 50 lat! Co sprawia, że jest produktem wysoce ekologicznym.

Przeglądając strony internetowe, często napotykamy nieprawdziwe informacje dotyczące właściwości produktu. Wiele osób ma obawy, że produkt jest szkodliwy dla zdrowia, a zastosowany na ogrzewaniu podłogowym emituje toksyny. Żadna z tych informacji, oczywiście, nie jest prawdziwa.
A czy nasze zdrowie może zyskać na naszym wyborze posadzki? Owszem:

  • podłoga poliuretanowa jest elastyczna, odciąża nasze stawy
  • może być bakteriobójcza, co daje ogromy komfort życia alergikom
  • jest antystatyczna
  • tłumi odgłosy chodzenia

Nie bójmy się zatem stosować w naszych wnętrzach tego typu rozwiązań, a nasze stopy będą nam wdzięczne:)

3.3/5
Twoja ocena
Dziękujemy za ocenę
Komentarze z facebooka
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.